sobota 8. března 2014

Mrkvové taštičky s povidly

Krásné sobotní slunečné odpoledne!

Pokud máte rádi povidla a jednoduché recepty nebo vám zbylo pár mrkví a nevíte, co s nimi, čtěte dál, protože dnešní recept bude přesně pro Vás.

Seznam ingrediencí nebude dneska nijak dlouhý:
1x Hera
200g nastrouhané mrkve (najemno)
400g polohrubé mouky
1x prášek do pečiva
povidla

Postup:
Všechny ingredience kromě povidel si dáme do mísy a vypracujeme těsto.


Poté si ho vyvalíme cca na 3mm silný plát (samozřejmě podsypáváme hladkou moukou, aby se těsto nelepilo) a vykrajujeme kolečka, které následně plníme povidly.
Jelikož nejsem vlastníkem takového toho chytrého vynálezu na taštičky (víte, co myslím, že jo :D ), placičky přehnu a ručně jim pomocí vidličky vytvořím hezký vroubkovaný okraj.


Pečeme na 170-180 stupňů, cca 11-15 minut, každá trouba peče jinak, ale až budou hotové, poznáte to. ;)


A máme hotovo! :)
Jednoduché, co říkáte? :) Taštičky jsou výborné jak po vytažení z trouby, tak na druhý den. Těsto je krásně křehké a není sladké, tudíž ho povidla, která jsou naopak sladká až až krásně doplní a společně tvoří super dvojku. :) Já si je zamilovala hned po prvním upečení a nikdy neskončím jenom u jedné.(Většinou se od nich musím držet dál, protože jinak to dopadne tak, že jich sním až moc a můj žaludek mi za to není příliš vděčný... :D.)

Znáte tento recept? Pečete nějaké svoje oblíbené taštičky, které by jste mi doporučili? Pokud je zkusíte, určitě mi dejte vědět, jestli chutnaly, budu moc ráda! :)


Žádné komentáře:

Okomentovat