pondělí 16. prosince 2013

Košíčky s citronovo-jablečným krémem

Krásný večer Všem!

Dneska to bude zase o jídle, respektive o dobrotě, kterou jsem si zamilovala. To se nám takhle jednou doma sešla spousta jablek a já hned začala vymýšlet, jak ji využít. Tradiční jablečné pokrmy jako je štrúdl atd. se mi zdály moc obyčejné a "nudné" a tak jsem si vzala na pomoc starý dobrý Google a ejhle, ideálně vypadající recept byl nalezen! Recept na tyto košíčky pochází ze stránek http://www.apetitonline.cz. Recept včetně postupu Vám zde nebudu vypisovat, naleznete ho zde. :) Dodržela jsem jak suroviny (teda až na ten bio citron...pořádně omytý obyčejný ale posloužil také dobře :D ) tak postup, jenom formičky jsem přeci jen pro jistotu vysypala moukou a pekly se asi o trochu déle. To je ale individuální záležitost, každá trouba peče trochu jinak, ale věřte mi, že až budou hotové, poznáte to. ;) Množství košíčku u mě také neodpovídalo, 40 jich nebylo, ale to záleží, jakou velikost formiček použijete. Tak, dost bylo okecávání, teď už jenom pár fotek, které jsem při pečení stihla pořídit.


Dobrá, přiznávám se, že s tím "pár fotek" jsem to trošku nevystihla, je jich krapet víc, ale když už jsem to všechno tak detailně nafotila, přeci si to nebudu syslit  ve složce v počítači a podělím se s Vámi o to. To dá rozum, že ano... :D

Já si tyto košíčky zamilovala.  Pekla jsem je už 2x, z toho jednou na návštěvu, kde sklidily také ohromný úspěch. Jejich dokonale vyvážená sladkokyselá chuť a omamná vůně, zkrátka nenechá jedinou chuťovou či čichovou buňku chladnou. :D Myslím, že by se skvěle hodily i jako cukroví, což je teď právě velmi aktuální téma.

Tak co říkáte, navnadila jsem Vás a vyzkoušíte je nebo je to na Vás moc velká piplačka a dáváte přednost jednodušším dezertům...? :)

2 komentáře:

  1. mňam. tie vyzerajú výborne. Mám rada jablkové koláčiky :)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Pokud máš ráda jablkové koláče tak je určitě zkus! :) A pokud se do nich zkutečně pustíš, určitě pak napiš jak se povedly a hlavně jak chutnaly, budu moc ráda! :)

      Vymazat