úterý 30. září 2014

A zase jeden dort

Krásné úterní ráno Vám přeji!

Dneska to bude spíše inspirativní článek. Já se Vám prostě musím pochlubit...:D Vím, že samochvála smrdí, ale jednou za čas se snad nic nestane.


Moje milá maminka slavila minulý týden svátek, a tak nějak mě popadla touha jí upéct dort. U nás v rodině takové ty klasické, pečené dorty moc neletí, vítězí nepečená, osvěžující klasika s ovocem. Jenže přiznejme si, tam se kreativně moc nevyřádíte. A tak jsem si dala za úkol vymyslet a sestavit si dort podle svých představ tak, aby byl lehký, ovocný a bez těžkých máslových krémů. Dort tedy není dělaný podle jednoho receptu. Recepty na korpus jsem si našla na internetu a zbytek jsem dala dohromady sama. :) Zároveň jsem hledala na internetu inspiraci na vizuální podobu dortu. Mou největší inspirací byl tento a tento dort. Zbytek jsem si opět domyslela a naplánovala podle sebe. ;) 


Teď bych Vám asi konečně mohla prozradit, jak jsem dort sestavila. Základem je hodně kakaový korpus, na něm je krém z tvarohu, zakysané smetany, šlehačky (kterou jsem dochutila pravým vanilkovým cukrem), malin a jahod, na něm je vanilkový korpus. Celý dort je potřený šlehačkou no a finální zdobení už vidíte. Můžu ještě prozradit, že růžový "marcipán" jsem si dělala sama. :)Chuťově byl taktéž moc dobrý. Byl lehký, hezky vláčný a nebyl přehnaně sladký. :)Tak co na něj říkáte? :)
Já musím říct, že tentokrát jsem byla se svým výtvorem maximálně spokojená. Dort sklidil u všech obrovský úspěch a já se nemůžu dočkat až budu mít opět příležitost k vytvoření dalšího originálního dortíku. :)

Mějte fajn den! 
D.

2 komentáře: